Ile razy słyszeliśmy od uczestników, że ich marzeniem był występ na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca – nie zliczymy. W tym roku wyjątkowo marzenie spełniło się dzieciakom z Elbląga i Gorzowa Wielkopolskiego, które z Konina wywiozą Grand Prix.   
Powiedzieć, że konkurencja byłą duża, to nic nie powiedzieć. Wprawdzie koniński festiwal jest spotkaniem przyjaciół, ale przyjaciół rywalizujących. Na dwóch scenach każdy z 2630 uczestników starał się pokazać z jak najlepszej strony. Trzeba było pokonać stres, jak zawsze towarzyszący wykonawcom. Trzeba było mieć także „żelazną” kondycję, siłę i koncentrację, by w czasie swoich pięciu minut zaprezentować się z jak najlepszej strony, pokazując dodatkowo artystyczną duszę. W tym roku mieliśmy dwa zespoły jurorów wyjątkowo dociekliwych, rozdyskutowanych; podejmowane przez nich decyzje wcale nie były proste i oczywiste. Jeśli powszechne jest przekonanie, że do Konina przyjeżdżają najlepsi z najlepszych (a przypomnijmy, że do kwalifikacji festiwalowych stanęło ich ponad 5 tysięcy), to jak określić tych, którzy w czasie kwalifikacji w marcu i kwietniu, a 7 i 8 czerwca 2018 r. eliminacji i finałów wytańczyli i wyśpiewali Grand Prix 39. Festiwalu?
 
 
GRAND PRIX 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2018 w kategorii PIOSENKA OTRZYMAŁ ZESPÓŁ
 
SZALONE
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
„HENIEK”
(sł. Zbigniew Książek, muz. Brathanki)
Instruktorki: Katarzyna Panicz, Marta Brozdowska

Statuetkę i nagrodę od Stowarzyszwenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych wręczyłą Ewa Kuklińska.
 
 
GRAND PRIX 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2018 w kategorii TENIEC TRAFIŁO DO 
 
ALUZJA grupa 2
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim
Choreografia: Agnieszka Krawczyk-Oziewicz
Trener: Agnieszka Krawczyk-Oziewicz
„RZECZ O NIEBIESKIM BALONIKU”

Nagrodę wręczyli Prezydent Konina Józef Nowicki oraz Przewodniczący Rada Miasta Konina Wiesław Steinke.

Listę wyróżnionych i nagrodzonych pubikujemy tutaj: http://festiwaldzieciecy.pl/349-grand-prix-rozspiewane-i-roztanczone
REKLAMA:
Dance

Zapowiedzi

Odwiedź również