Wystarczyło trochę wyobraźni i kilka skrawków materiału, a już ze zwykłej plastikowej łyżeczki powstał cudny, wielkanocny zajączek. Za nami kolejna odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ w Konińskim Domu Kultury.

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego, edukacja filmowa i oczywiście dobra zabawa.

W niedzielę, 25 marca dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film produkcji szwedzkiej ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’. Wśród widzów były prawdziwe wielbicielki Lassego i Mai. Julka i Maja przyniosły nawet do kina książki Martina Widmarka i Heleny Willis  o przygodach młodych detektywów.  

Po filmie familijnym dzieci udały się na warsztaty filmowo-artystyczne. Ze specjalistką od teatru, Elżbietą Gierasimow-Zakowany, najmłodsi rozmawiali o filmach i pracy aktorów. Było ćwiczenie dykcji i zajęcia rozwijające wyobraźnię.

Podczas spotkania z Martą Konopacką dzieci mogły poszaleć na parkiecie. Nauczyły się różnych kroków tanecznych, ćwiczyły postawę i koordynację ruchową.

Nie mogło oczywiście zabraknąć działań artystycznych. Tym razem w wielkanocnym klimacie. Razem z instruktorką Klaudią Dutkiewicz mali artyści wykonywali wielkanocne zajączki. Do stworzenia takiego cudeńka wystarczyła plastikowa łyżeczka, skrawki materiałów, trochę ozdób i szczypta wyobraźni. Każdy mógł zabrać swojego zajączka do domu. Z pewnością będzie on piękną ozdobą podczas wielkanocnego śniadania.

Podczas gdy dzieci uczestniczyły w warsztatach rodzice oglądali w Kinie Centrum film Władysława Pasikowskiego ,,Pitbull: Ostatni pies’’.

Kolejna odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ 22 kwietnia.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również