Cztery dni przesłuchań, ponad 400 prezentacji, mnóstwo uśmiechu, ale także tremy, wspaniałe doświadczenie dla młodych wokalistów – za nami Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Kwalifikacje trwały w Konińskim Domu Kultury od 1 do 4 marca 2018. Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników z całej Polski. Jury w składzie: przewodnicząca - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Grażyna Łobaszewska, wokalistki: Katarzyna Wilk i Beata Przybytek oraz pedagog, kierownik Działu Artystycznego w Konińskim Domu Kultury - Małgorzata Kazuś, miało trudne zadanie: wybrać nie tylko dobrych wokalistów, ale też osobowości.

Do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, który będzie trwał od 6 do 10 czerwca zakwalifikowało się: 17 solistów i dwa duety w kategorii 9-11 lat, 18 solistów i dwa duety w kategorii 12-13 lat, 24 solistów i 2 duety w kategorii 14-16 lat, 7 zespołów wokalnych w kategorii do 12 lat, 9 zespołów wokalnych w kategorii 13-16 lat oraz 23 wokalistów w najmłodszej kategorii do 8 lat - w sumie 104 podmioty wykonawcze.

- Miło mi poinformować, że zdolnych dzieciaków w naszym kraju nie brakuje – podsumowała kwalifikacje wokalistka Kasia Wilk. - Jestem bardzo szczęśliwa, że biorę udział w tak fajnej imprezie, międzynarodowej i bardzo prestiżowej. Stawiałyśmy na jakość i myślę, że zakwalifikowane dzieci mogą nam namieszać w głowach w czerwcu. Jeśli ktoś był unikatem, to na pewno nie umknęło to naszej uwadze. Ja szczególnie doceniam takie perły i wiele rzeczy mogę wybaczyć, jeśli ktoś jest naprawdę oryginalny. Jeszcze słowo do instruktorów: uważajcie na podkład, do którego dzieci śpiewają, zwracajcie uwagę na dykcję i tonację utworu i nie zmuszajcie dziecka do improwizowania. Wyuczona improwizacja psuje efekt. Naturalność i oryginalność zawsze zwyciężą.

Do zobaczenia w czerwcu na 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie!

Listę zakwalifikowanych i galerię zdjęć znajdziecie na stronie www.festiwaldzieciecy.pl

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również