Do firm i osób, które w wyjątkowy sposób wyróżniły się w swoich branżach oraz w działalności społecznej trafiły statuetki Złotego Konia. Po raz pierwszy Prezydent Konina wręczył również Diamentowego Konia.

Gala Biznesu odbyła się w Konińskim Domu Kultury 2 lutego 2018 roku. Była to okazja, by nagrodzić firmy, które wyróżniły się w swoich branżach oraz osoby, które swoimi osiągnięciami zasłużyły na miano Człowieka Roku. Kapituła konkursu o statuetkę Złotego Konia dokonała oceny w kategoriach: Mikroprzedsiębiorstwo Roku, Mała i Średnia Firma Roku, Sponsor Roku Za Serce oraz Człowiek Roku.

Podczas tegorocznej Gali Biznesu Prezydent Konina, Józef Nowicki postanowił przyznać również statuetkę Diamentowego Konia za wyjątkową wrażliwość i działalność na rzecz lokalnej społeczności. Laureatami nagrody specjalnej zostali: Wojciech Pluta – Plutowski oraz Ita Pluta – Plutowska.

W kategorii: Mikroprzedsiębiorstwo Roku statuetkę Złotego Konina otrzymał: Sklep Dziecięcy ,,Smykoland’’ Sp. z o.o. Nominowane były również: Biuro Obsługi Inwestycji ,,Innowator – Plus’’ Piotr Żywica oraz J.A.W Akcesoria Dachowe s.c.

W kategorii Mała i Średnia Firma Roku statuetkę Złotego Konia otrzymała firma Laser – Stal Sp. z o.o. A nominowano również firmy: Auto Kamiński Sp. z o.o. oraz Fabet Sp. z o.o.

W kategorii Sponsor Roku Za Serce statuetkę przyznano firmie DEKADA Konin Sp. z o.o. Nominowane były firmy: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Konin oraz Aluminium Konin – IMPEXMETAL S.A.

W kategorii Człowiek Roku statuetkę Złotego Konina otrzymał Jan Woźniak, członek zarządu, dyrektor zarządzający Aluminium Konin – IMPEXMETAL S.A. Nominowano również Elżbietę Barszcz, dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, która wkrótce obejmie stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego w Koninie oraz Krzysztofa Pydyńskiego, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

Gala Biznesu była również okazją, by wręczyć Urzędowi Miejskiemu w Koninie certyfikatu ISO 9001:2015.

Wydarzenie uświetnił występ światowej sławy skrzypka Janusza Wawrowskiego. Na fortepianie akompaniował mu Michał Ziobrowski. Na zakończenie Gali wystąpił Kabaret Hrabi.

Część oficjalną prowadzili: Ewa Siwicka i Marcin Szafrański

.

 

REKLAMA:
Kobiety Mafi 2
Planeta Singli 3

Zapowiedzi

Odwiedź również