Dyskoteka, tańce hulańce, tworzenie karnawałowych masek, ćwiczenia aktorskie i rozmowy o tym jak powstają filmy – tak było w niedzielę, 28 stycznia, podczas projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ w Konińskim Domu Kultury.

To była odsłona karnawałowa ,,Dziaciaków w Centrum’’. Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszym celem jest promowanie europejskiego kina wśród dzieci i dorosłych.

Najpierw całe rodziny obejrzały wspólnie film ,,Gnomy rozrabiają’’, następnie dzieci udały się na warsztaty filmowo-artystyczne, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć polską komedię ,,Podatek od miłości’’.

Na warsztatach tradycyjnie działo się! Dzieci uczestniczyły w zajęciach aktorskich i rozmawiały o powstawaniu filmów. Były ćwiczenia i nauka pięknego mówienia wspólnie ze specjalistką od teatru Elżbietą Gierasimow-Zakowany. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych. Razem z instruktorką Klaudią Dutkiewicz dzieci przygotowywały karnawałowe maski. Na zajęciach tanecznych z Martą Konopacką najmłodsi uczyli się układu tanecznego. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów wybrali się do Strefy K, gdzie, jak na karnawał przystało, odbyła się dyskoteka. Były szalone tańce i świetna zabawa. A gdy rodzice wyszli z kina podziwiali swoje pociechy, które zaprezentowały karnawałowy układ taneczny.  

Projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ organizujemy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca (z małymi wyjątkami). Na kolejną akcję zapraszamy 25 lutego. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci).  Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy będą trwały od 19 lutego. 

REKLAMA:
Kobiety Mafi 2
Planeta Singli 3

Zapowiedzi

Odwiedź również