Aïda
Giuseppe Verdi 

6 października 2018 r. (sobota), godz. 18.55 - LIVE

 
Szóstego października 2018 roku spektaklem „Aïdy” Giuseppe Verdiego rozpocznie The Metropolitan Opera w Nowym Jorku cykl transmisji  „The Metropolitan Opera: Live in HD”.  
 
Monumentalną operę Giuseppe Verdiego, opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów, przygotowała w Met Sonja Frisell zgodnie z XIX-wieczną tradycją: spektakl dosłownie ocieka złotem i skrzy się kolorami bogatych dekoracji. Całość zrealizowana jest z rozmachem godnym faraonów, zwłaszcza scena słynnego marszu tryumfalnego. Na prapremierze „Aïdy” Verdi został wywołany 32-krotnie do ukłonów. Do dziś opera ta zaliczana jest do nieśmiertelnych hitów teatru muzycznego. Miłosny trójkąt, który tworzą etiopska niewolnica Aïda, wódz egipski Radamès i zakochana w nim księżniczka Amneris, wielkie sceny zbiorowe i wspomniany monumentalizm gwarantują wyjątkowe przeżycia, zwłaszcza gdy w główne postaci wcielają się Anna Netrebko, Anita Rachvelishvili i Aleksandrs Antoņenko.
 
dyrygent: Nicola Luisotti
reżyseria: Sonja Frisell
scenografia: Gianni Quaranta, kostiumy: Dada Saligeri, światło: Gil Wechsler
w rolach głównych: Anna Netrebko jako Aïda, Anita Rachvelishvili jako Amneris, Aleksandrs Antoņenko jako Radamès, Quinn Kelsey jako Amonasro, Ryan Speedo Green jako Faraon
Bilety: 30/40 zł

 

REKLAMA:
Kler
Mała Stopa

Odwiedź również