Ostatnie przed wakacjami spotkanie Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!” odbyło się 17 czerwca 2019 roku. Poświęcone było przemocy i nękaniu, których, niestety, uczniowie doświadczają często w szkole, w domu oraz w Internecie.

Powiedzieliśmy o tym, co to jest przemoc i czym różni się od złości i agresji. Zastanowiliśmy się skąd bierze się przemoc wśród ludzi i czym się przejawia. Czasami młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, że zachowując się w określony sposób wobec kolegi czy koleżanki stosują przemoc. Rozmawialiśmy również o tym jakie są skutki przemocy i kto nam może pomóc, kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami przemocy. Uczniowie dowiedzieli się, że jednym z najprostszych sposobów reagowania na przemoc jest… uśmiech i uprzejmość. Trzeba pamiętać, że przemocy nie ma tam gdzie jest radość.

Po prelekcji młodzież obejrzała film ,,Mały gangster” (Holandia). Historia o tym jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.

REKLAMA:
Debiuty

Odwiedź również