Debiut fabularny, 88’

Historia miłości kobiety w średnim wieku do dużo młodszego studenta z Algierii. Film o miłości, namiętności, uprzedzeniach i obsesjach. Frankie, główna bohaterka odnosi sukcesy jako inżynier lotniczy projektując dla wojska bezzałogowe samoloty – drony. Wszystko w jej życiu jest poukładane, do czasu kiedy poznaje dużo młodszego od siebie studenta Kahila. Wzajemna fascynacja przeradza się w namiętny romans. Frankie i Kahil udaje się pogodzić różnice wieku i stylu życia do czasu, kiedy do drzwi kobiety pukają służby bezpieczeństwa informując ją, że Kahil nie musi być tym, za kogo się podaje. Wplątana w świat podejrzeń i oskarżeń postanawia na własną rękę dowiedzieć się prawdy. Jej obawy i lęki wracają ze zdwojoną siłą. A prawda nie jest taka prosta, jak byśmy chcieli.
 
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz. Scenariusz:Caroline Harrington, Naomi Wallace, Bruce McLeod. Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski. Scenografia: Alison Riva. Muzyka: Jon Wygens. Obsada aktorska: Helen McCrory, Najib Oudghiri, Kenneth Cranham, Lorcan Cranitch, Tristan Gemmill, Razane Jammal.

Debiut fabularny 27 listopada 2014, 20.00 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie.

Katarzyna Klimkiewicz, ur. 25 kwietnia 1977 w Warszawie. Reżyser. Absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi (2001). W latach 2010-2012 prezes Stowarzyszenia Film1,2. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Klimkiewicz jest również autorką scenariuszy i reżyserem fabuł krótkometrażowych i dokumentów. Jej film „Warszawa – Hanoi” (2009) został laureatem najwyższych nagród na festiwalach filmowych w kraju i zagranicą. Wyreżyserowała również kilkanaście odcinków serialu fabularnego „Czas honoru” (66-78, 2008-2013). „Flying Blind” jest jej pełnometrażowym debiutem reżyserskim. Otrzymała za niego Grand Prix „Wielki Jantar” za „zdecydowanie najlepszy debiut” na Koszalińskim Festiwalu Filmowym „Młodzi i Film” (2013). Na tym samym festiwalu obraz otrzymał też Nagrodę Dziennikarzy, a ona sama – Nagrodę im. Stanisława Różewicza za reżyserię. Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na Bath Film Festival w Anglii (2012).
 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK