Pokaz specjalny, czas 115’

Niezwykła opowieść o prawdziwej przyjaźni, która może pokonać wszystkie przeszkody. Trzech chłopców – Raphael, Gardo i Szczura – utrzymuje się ze zbierania śmieci na jednym z wielkich wysypisk. Pewnego dnia jeden z nich znajduje coś bardzo wyjątkowego: skórzany portfel. Policja poszukuje tego oferując nagrodę, jednak chłopcy postanawiają zatrzymać znalezisko  i zaczynają się kłopoty. Ukrywają się wykorzystując swój spryt i wielką odwagę. To od nich zależy czy sekret rządzących elit ujrzy światło dzienne. Tajemnicze znalezisko wciąga chłopców w niebezpieczną misję.

Reżyseria: Stephen Daldry. Scenariusz: Richard Curtis. Produkcja: Wielka Brytania, thriller przygodowy. Obsada: Wagner Moura, Rooney Mara, Martin Sheen, Selton Mello, André Ramiro, Jesuita Barbosa, Daniel Zettel, Nelson Xavier.

Pokaz dopołudniowy dla młodzieży 27 listopada 2014, 8.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

W dystrybucji Kina Centrum: 21-22 listopada 2014, 16.00, 20.00 (wieczorny seans w ramach akcji Radio w CENTRUM. Ale kino!), 25 listopada 2014, 17.30 (Kino Dojrzałego Widza), 20.00, 26 listopada 2014, 17.00.

Stephen Daldry, ur. w 1961 w Wielkiej Brytanii. Angielski reżyser teatralny i filmowy. W latach 1985-1988 pracował w Crucible Theatre w Shieffield, później w Gate Theatre w Londynie, gdzie zwrócił na siebie uwagę widzów i krytyków. W wieku 32 lat Daldry był już uznanym reżyserem teatralnym i pełnił funkcje dyrektora artystycznego Royal Court Theatre w Londynie, reżyserując  ponad 100 sztuk. W 1998 roku debiutował jako reżyser krótkometrażowego obrazu „Osiem”, prawdziwa kariera filmowa zaczęła się dla niego w 2000 roku, kiedy zrealizował „Billy’ego Elliota”, za którego otrzymał nominację do Oskara. Dwa lata później na ekranach kin pojawiła się adaptacja powieści Michaela Cunninghama „Godziny” w jego reżyserii, obsypane międzynarodowymi nagrodami i kolejnymi nominacjami do nagrody przyznawanej przez amerykańskich akademików.
 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK