Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Reżyseria i scenariusz: Jerzy Stuhr. Zdjęcia: Paweł Edelman. Scenografia: Monika Sajko-Gradowska. Rekwizyty: Grzegorz Giercuszkiewicz, Eryk Żuberek, Marcin Wąsowski. Kostiumy: Magdalena Biedrzycka. Muzyka: Adrian Konarski. Dźwięk: Katarzyna Dzida-Hamela, Jacek Hamela. Montaż: Milenia Fiedler. Charakteryzacja: Liliana Gałązka, Ludmiła Krawczyk. Kierownictwo produkcji: Jacek Gawryszczak. Kierownictwo planu: Iwo Barycz, Aleksander Pietrzak, Maciej Słowiński. Producent: Piotr Dzięcioł, Jerzy Stuhr. Produkcja: Opus Film. Koprodukcja: Orange, Chione Limited, Telewizja Polska, Narodowe Centrum Kultury. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Miasta Łodzi. Obsada aktorska: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Dorota Stalińska, Jerzy Fedorowicz, Aleksander Krom, Barbara Horawianka, Małgorzata Dobrowolska, Magdalena Boczarska, Sonia Bohosiewicz, Violetta Arlak, Jaśmina Polak, Paulina Wiktoria Woś, Cezary Kosiński, Grzegorz Warchoł, Andrzej Pściuk, Wojciech Malajkat, Ireneusz Czop, Izabella Skrybant, Jan Prochyra, Andrzej Deskur, Krzysztof Dracz, Leszek Zduń, Piotr Głowacki i inni.

Tydzień Filmu Polskiego w Kinie Centrum 2-3 grudnia 2014, 16.00; 4 grudnia 2014, 16.45 

Jerzy Stuhr, ur. 18 kwietnia 1947 w Krakowie. Wybitny polski aktor, reżyser i pedagog. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, aktor Teatru Starego (1972-1991). Laureat prestiżowych nagród za role sceniczne i filmowe. W latach 80. występował we Włoszech, tamtejsza krytyka doceniła go za perfekcyjną znajomość języka włoskiego i interpretacje (1983). Jerzy Stuhr jest wykładowcą w krakowskiej PWST, w latach 1991-1996 pełnił funkcję jej rektora. W 1994 roku debiutował jako reżyser filmowy. „Spis cudzołożnic” otrzymał przychylne recenzję, praca reżyserska Stuhra została uhonorowana nagrodami, między innymi Publiczności – 5. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie (1995). Prawdziwą sławę reżyserską przyniósł mu zrealizowany trzy lata później film „Historie miłosne”, który stał się przebojem polskich kin, a także laureatem wielu nagród na światowych festiwalach. Od 1998 roku Jerzy Stuhr jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej przyznającej Felixy. „Obywatel” w jego reżyserii zdobył Nagrodę Specjalną Jury i nagrodę australijskich dystrybutorów Złoty Kangur na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2014).
 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK