Debiut fabularny, 87’
 
Śledczy Wierzbowski – samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry'ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia, chorobliwie przesądnego specjalisty od... papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana – który pechowo zastrzelił niewierną żonę i jej kochanka. Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać… 

Reżyseria i scenariusz: Kuba Nieścierow. Zdjęcia: Maciej Majchrzak. Scenografia: Katarzyna Boczek. Rekwizyty: Tomasz Figura. Kostiumy: Agata Culak. Muzyka: Olaf Deriglasoff. Dźwięk: Bartłomiej Bogacki, Michał Fojcik, Sebastian Włodarczyk. Montaż: Agnieszka Glińska. Charakteryzacja: Ewa Drobiec. Opieka artystyczna: Janusz Kondratiuk. Kierownictwo produkcji: Leszek Pieszko. Kierownictwo planu: Iwo Barycz. Producent: Zbigniew Domagalski. Produkcja: Studio Filmowe Kalejdoskop. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obsada aktorska: Zbigniew Zamachowski, Jan Pokojski, Arkadiusz Jakubik, Ireneusz Czop, Anna Karczmarczyk, Izabela Kuna, Leszek Lichota, Jakub Wieczorek, Roma Gąsiorowska i inni.

Pokaz dopołudniowy dla młodzieży 27 listopada 2014, 10.30 w ramach 24 Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie

Kuba Nieścierow, ur. 24 listopada 1976 w Kamieniu Pomorskim. Reżyser, scenarzysta. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Pomysłodawca serialu „Naznaczony” (scenariusz odcinków: 1-7, 9-10, 2009), scenarzysta serialu „Majka” (2009-2010), „Tancerze” (odcinki 1, 5, 2005) i „Anioł Stróż” (odcinek: 8, adaptacja oryginalnego scenariusza, współpraca scenariuszowa). Laureat Nagrody HBO za najlepszy scenariusz filmu sensacyjnego w polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill; za scenariusz „Czwarta godzina” (wspólnie z Izabelą Rossak, 2005). Za debiut fabularny „Kochanie, chyba cię zabiłem” zdobył Srebrny Granat na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu (2014).
 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK