W Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization w Szczecinie czołowe miejsca zajęli tancerze z Konińskiego Domu Kultury. Miasto reprezentowali tam członkowie Formacji Disco Dance „Fuks”, którzy przyjechali z wybrzeża obsypani medalami. Wydarzenie odbywało się 16-17 marca 2013 i stanowiło eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata.

Przypomnijmy, że prestiżowy turniej szczeciński obejmuje techniki disco dance, show dance i Freestyle. Jako pierwszy na podium stanął duet Olena Zasadzińska i Dawid Piasecki, którzy w kategorii disco dance 12-15 lat zajęli 3 miejsce. Wicemistrzem pow. 16 lat wśród solistów został Przemysław Grzelak, w tej samej kategorii na 5 miejscu jury zaklasyfikowało Dawida Pieroga. Obaj panowie – Grzelak i Pieróg zdobyli wspólnie, w duecie mieszanym pow. 16 lat 3 miejsce.

Mini formacja Fuks Mini I w składzie:  Agata Kaczmarek, Wiktoria Pachciarz, Klaudia Olejniczak, Iga Seidel, Daria Szczepankiewicz, Margarita Szczepankiewicz, Sylwia Świderska.wytańczyła 5 miejsce w kategorii do 11 lat, znajdując się również w finale. Z kolei mini formacja, w której wystąpili starsi tancerze (Fuks I, 12-15 lat):  Olena Zasadzińska, Aleksandra Łysek, Zosia Bobin, Adrianna Błaszkowska, Weronika Łuczak, Patrycja Baczyńska, Dawid Piasecki zdobyli 6 lokatę.

Jak informuje trener „Fuksa”, Jacek Szczepankiewicz, po dwóch latach przerwy została także reaktywowana mini formacja seniorska. Do składu nazwanego wdzięcznie Fuks Old School powrócili Klaudia Dutkiewicz, Martyna Olszewska, Przemek Grzelak, Kinga Łęcka i Dawid Pieróg, wspierani przez Weronikę Wojtyrę (pierwszy rok wśród seniorów) i drugą instruktor Formacji Disco Dance „Fuks” – Joannę Łęcką. Seniorzy startując w tej mocno obsadzonej i doświadczonej kategorii wiekowej zdobyli MISTRZOSTWO POLSKI na rok 2013. Sumując, w kadrze narodowej Polski znaleźli się więc: duet Olena Zasadzińska i Dawid Pieróg, duet mieszany Przemysław Grzelak i Dawid Piasecki, oraz wspomniani oldschool'owicze!