Krajowe Mistrzostwa Polski Disco Dance, Street Dance, Dance Show przyniosły tancerzom „Fuksa” sukces w postaci brązowego medalu. Wydarzenie, które odbywało się od 25-27 kwietnia w Józefowie, dało im udział w kadrze Polski, zakwalifikowanej do Mistrzostw Europy w Kaunas na Litwie (6-8 czerwca 2014).

Tę właśnie nominację do udziału w mistrzostwach o europejskiej randze zdobył duet Klaudia Dutkiewicz (także jedna z instruktorek grupy „Fuks”) i Dawid Pieróg, którzy tańczyli w kategorii Street Dance Show powyżej lat 16.

Na czwartej pozycji sędziowie odnotowali duet mieszany Disco Dance pow. 16 l. – Olena Zasadzińska i Dawid Piasecki. Ten wynik dał im z kolei udział w kadrze Polski, która wystąpi w Mistrzostwach Europy w czeskim Chomutowie (19-22 czerwca br.) i w Mistrzostwach Świata w Turynie we Włoszech (9-12 października). Szóste miejsce w ogólnokrajowych mistrzostwach zdobyła też formacja FUKS OLD SCHOOL, formacja FUKS O Disco Dance 12-15 lat – miejsce siódme, zaś mini formacja FUKS OLD SCHOOL pow. 16 roku życia została sklasyfikowana na 8 pozycji.

W Józefowie zaprezentowały się również mini formacje Disco Dance 12-15 lat FUKS I oraz HUKS I YOUNG. Przypomnijmy też, że trenerem tancerzy jest Jacek Szczepankiewicz.